Władysław Gazolyszyn

O mnie

Już ponad 20 lat pracuję jako psycholog, a od 15 lat jako psychoterapeuta w podejściu psychodynamicznym. Psychoterapia to dla mnie pomaganie ludziom, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach życiowych. Jeszcze podczas studiów, pracując w szpitalu, widziałem ludzkie cierpienie, ból i strach. W czasach, kiedy zostałem specjalistą, odkryłem empatyczną wizję człowieka, umożliwiającą widzenie czlowieka, jako całości, a nie tylko objawy choroby. Na objawy nauczyłem się patrzeć jak na skutek traumy albo na sposób obrony przed życiem, czasami i przed dojrzałością. Z pacjentami zawsze udawało mi się nawiązać dobry terapeutyczny kontakt, a to skutkowało dobrymi efektami terapii. Jeśli chodzi o osoby uzależnione od alkoholu, narkotyków lub hazardu, dobrze rozumiem ich uczucie wstydu ukryte za złością i agresją, czasami również skierowaną w swoją stronę. Terapia dla nich to prawdziwa walka o życie, o przyszłość. Zawsze opowiadam się za tym, że człowiek uzależniony ma prawo starać się o życie w trzeźwości. Ja mu w tym fachowo pomogę.

Pracując z ludźmi z zaburzeniami osobowości, widzę przed sobą nie tylko cały wewnętrzny konflikt, zaniedbywanie i niszczenie siebie, ale również widzę historie traum z bardzo wczesnych lat, kiedy bezbronne dziecko doznało niebezpiecznych dla życia doświadczeń. Terapia polega na pracy w kierunku odnowienia utraconego poczucia bezpieczeństwa i zaufania. Terapia to droga do wiary i nadziei, droga do odnajdywania w sobie siły i miłości.

Do moich osiągnięć w życiu zawodowym przyczynili się moi nauczyciele, których spotykałem i nadal spotykam na swojej drodze zawodowej w kraju oraz zagranicą. Ponadto moi pacjenci, którzy ufają mi i przychodzą do mnie na terapię, polecają mnie swoim znajomym. Są dla mnie uznaniem mojej fachowości, a praca z nimi to prawdziwy zaszczyt. Oddziaływanie terapeutyczne jest realizowane przez współpracę dwóch osób, terapeuty i pacjenta, którzy łączą swoje wysiłki w walce przeciwko chorobie, problemowi czy kryzysowi. Najważniejsze, co mogę zaproponować jako terapeuta, to indywidualne podejście do każdego, kto zwraca się do mnie po pomoc. Jestem przekonany, że terapia to skarb, który daje ogromną siłę, aby się stać panem swojego życia, nauczyć się czym jest szczęście i nauczyć się w przyszłości samemu rozwiązywać swoje problemy.

Wykształcenie, najważniejsze kursy i certyfikaty:

  • Instytut Edukacji Psychologicznej w Tarnopolu, Psychologia Stosowana, studia magisterskie
  • Lwowski Uniwersytet Medyczny,  psychologia kliniczna i podstawy psychoterapii, studia podyplomowe
  • W 2010 roku zostałem psychoterapeutą psychodynamicznym i zostałem umieszczony na listach rejestru psychoterapeutów Ukraińskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów
  • Certyfikat Niemieckiego Stowarzyszenia Terapii Sandplay, zostałem psychoterapeutą  terapii sandplay
  • Certyfikat superwizora grup Balinta wydany przez Polskie Stowarzyszenie Balintowskie

W 2015 ukraińskie dyplomy zostały uznane przez polskie Ministerstwo Edukacji Narodowej za równoznaczne z polskim dyplomem.

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychologicznego.

Doświadczenie zawodowe

Na Ukrainie:

Byłem wykładowcą psychologii w Instytucie Edukacji Psychologicznej Tarnopolu. Pełniłem funkcję kierownika oddziału wsparcia psychologicznego w Szpitalu Uniwersyteckim na Uniwersytecie Medycznym w Tarnopolu. W 2006 roku założyłem Gabinet Pomocy Psychologicznej, który później przekształciłem w Przychodnię Psychoterapeutyczną w Tarnopolu.

W Polsce:

W grudniu 2015 roku założyłem Centrum Pomocy Psychologicznej i Terapii Somatycznej w Krakowie. Centrum posiada 2 gabinety: Gabinet Pomocy Psychologicznej i Gabinet Terapii Somatycznej. W trakcie tworzenia są gabinety terapii grupowej i gabinet terapii dzieci i młodzieży.

Translate »